Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
top
logo

Ligi drużynowe

Korespondencyjne

plakat2

 

 

 
 

 

IV Podkarpacka Liga Seniorów

13 grudzień 2015 r.

 

foto 019W niedzielę, 11 października 2015 roku, rozpoczęły się rozgrywki IV Podkarpackiej Ligi Szachowej Seniorów. Turniej potrwa do 13 grudnia 2015 roku. Podczas 4 zjazdów, rozegranych zostanie 11 rund, "każdy z każdym". Udział bierze 24 drużyn z Podkarpacia, podzielonych na dwie grupy. Grupa "A-Rzeszów" i grupa "B-Rymanów". Zwycięzca każdej z grup, uzyska awans do III Podkarpackiej Ligi Szachowej. Dwie ostatnie drużyny z każdej grupy spadną do Ligi V.

 

Czytaj więcej...

 linia ozdobna1

 

I Międzynarodowy Festiwal Szachowy o "Puchar Bieszczadów"

30 sierpień 2015 r.

 

HaleckiZakończył się I Międzynarodowy Festiwal Szachowy o "Puchar Bieszczadów". Turniej rozegrany został w ośrodku WDW Rewita Solina w dniach 19 - 29 sierpnia 2015 roku.

Organizatorem festiwalu był Uczniowski Klub Sportowy przy SP 1 w Brzozowie. Dyrektorem Festiwalu był Pan Wojciech Kozubal, a sędzią głównym Pan Kazimierz Kozubal. Festiwal podzielony był na dwie grupy turniejowe, A i B. W grupie A grali zawodnicy z rankingiem FIDE powyżej 1600, a w grupie B z rankingiem FIDE do 1599 i bez rankingu.

W turnieju grali taż zawodnicy z naszego klubu szachowego: Grzegorz HALECKI, Ryszard FILAK, Piotr FAŁATOWICZ.

 

Czytaj więcej...

 

linia ozdobna1

 

Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego Juniorów i Juniorek - Ustrzyki Dolne 2015

14 czerwiec 2015 r.

 

Ustrzyki2W pięknej hali sportowej w Ustrzykach Dolnych, w dniu 14 czerwca 2015 roku rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów i Juniorek do lat 7, 9, 11, 13, 15 i 17. Organizatorem mistrzostw był Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych, Podkarpacki Związek Szachowy w Rzeszowie, klub szachowy LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne. Turniej rozegrany został w poszczególnych grupach wiekowych systemem "szwajcarskim" i "kołowym", na dystansie 9 rund.

Sponsorami mistrzostw byli: PGE Energia Odnawialna SA, Nadleśnistwo Ustrzyki Dolne, Cukiernia "Szelców" w Lesku.

 

Czytaj więcej...

 

linia ozdobna1

 

57 Ogólnopolski Turniej o "Złotą Wieżę" - finał centralny 2015

31 maj 2015 r.

 

Zlota WiezaOgólnopolski masowy turniej o "Złotą Wieżę", jest jed­nym z naj­star­szych tur­nie­jów sza­cho­wych w Pol­sce i w Eu­ro­pie. Ini­cja­to­rem po­wo­ła­nia „Zło­tej Wie­ży” - im­pre­zy spor­to­wej dla mło­dzie­ży wiej­skiej i z ma­łych miast zrze­szo­nych w LZS byli dwaj dzien­ni­ka­rze: Romuald FreyMi­chał Kier­czyń­ski. W zło­tych latach, „Zło­tej Wie­ży” pa­tro­no­wa­ło Mi­ni­ster­stwo Kul­tu­ry i Sztu­ki, co otwo­rzy­ło sza­chi­stom wiej­skim sale i kom­na­ty wie­lu naj­pięk­niej­szych zam­ków i pa­ła­ców w kra­ju.

W tym roku organizacja 57 edycji turnieju przypadła Zrzeszeniu LZS w Rzeszowie. Turniej odbędzie się w Chotowej w dniach od 31 maja do 6 czerwca 2015 roku.  Z województwa podkarpackiego wystąpi rekordowa liczba aż pięciu zespołów: 2 drużyny z Czarnej, oraz zespoły z Pilzna, Starej Wsi i Rudnika n/Sanem.

 

Czytaj więcej...

 

linia ozdobna1

 

XI Międzynarodowy Turniej Szachowy - Rogi 2015

17 maj 2015 r.

 

Rogi 2015 28Organizowany od 11 lat turniej szachowy w Rogach ma w środowisku szachowym ugruntowaną pozycję. W świadomości wielu szachistów Rogi są miejscem, gdzie warto przyjechać, aby w szachowym klimacie spędzić przyjemnie dzień. Szachistów przyciągają solidne (jak na tę rangę turnieju) nagrody pieniężne i miła atmosfera. Atrakcją dla szachistów o niższych kategoriach jest obecność wielu mistrzów szachowych. Od trzech lat na rogowskim turnieju pojawiają się nawet szachowi arcymistrzowie. Dwa lata temu gościliśmy arcymistrza Vladimira Malaniuka z Ukrainy, a w roku ubiegłym arcymistrza Mirosława Grabarczyka, tegorocznego finalisty mistrzostw Polski.

W tegorocznym turnieju, który odbył się 17 maja, wzięło udział 83 szachistów. Zjawiło się też wielu utytułowanych zawodników. Szczególnie z Ukrainy. Gościliśmy 3 arcymistrzów, 4 mistrzów międzynarodowych i 3 mistrzów FIDE. Zwyciężył acymistrz Vladimir Malaniuk (Ukraina), przed arcymistrzem Mikhailem Kazakowem (Ukraina) i mistrzem FIDE Nazarem Ustianovichem (Ukraina). 

 

Czytaj więcej...

 

linia ozdobna1

 

III Podkarpacka Liga Szachowa Seniorów - 2015

29 kwiecień 2015 r.

 

Logo III Liga 

 

Podczas długiej majowej przerwy, w "Siedlisku Janczar" w Pstrągowej, niedaleko Czudca, toczą się rozgrywki  III Podkarpackiej Ligi Szachowej Seniorów. Turniej rozpoczął się 29 kwietnia i potrwa do 3 maja.

W turnieju grają drużyny: TKSz Tarnobrzeg; RzKSz II Rzeszów; MKSz Gryf II Dębica; TSz Skoczek Sędziszów Małopolski; LKSz GCKiP II Czarna; LKSz GCKiP Czarna; TG Sokół Mielec; MKS Polonia Przemyśl; RzKSz Rzeszów; LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne

 

Czytaj więcej...

 

linia ozdobna1

 

57 Turniej Szachowy o "ZŁOTĄ WIEŻĘ" - finał woj. podkarpackiego 2015

25 kwiecień 2015 r.

LZS

 

W pięknym i gościnnym Iwoniczu-Zdroju odbył się finał wojewódzki turnieju o "ZŁOTĄ WIEŻĘ". Turniej rozgrywany był pod patronatem LZS (Ludowe Zespoły Sportowe) w Rzeszowie. Na starcie stanęło 8 najlepszych zespół z Podkarpacia: GKSz Hetman Pilzno, LKS Parnas Stara Wieś, UKS Orlik Rudnik/Sanem, LKSz GCKiP Czarna, WKS Górnovia Górno, LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne, w tym dwie drużyny z naszego klubu Stowarzyszenia Nasz Rymanów.

 

Czytaj więcej...

 

linia ozdobna1

 

V Podkarpacka Liga Seniorów na rok 2015

15 marzec 2015 r.

VLiga01

 

Zakończyły się rozgrywki V Podkarpackiej Ligi Szachowej Seniorów na rok 2015. Turniej rozegrany został w dniach 18 stycznia - 15 marca 2015 roku, podczas 3 zjazdów i 9 meczy, które zagrała każda z drużyn. Pierwszy i trzeci zjazd odbył się w Sędziszowie Małopolskim, a zjazd drugi w Dukli. Udział wzięło 19 drużyn z Podkarpacia. Nasza druga drużyna, Stowarzyszenie Nasz Rymanów II, składała się głównie z juniorów, którzy podnosili swoje umiejętności gry w szachy. Dwa pierwsze zespoły awansowały do IV Ligi Podkarpackiej.

 

Czytaj więcej...

 

linia ozdobna1

 

Mistrzostwa Krosna w szachach klasycznych na 2015 rok

19 styczeń 2015 r.

 

banner

 

Po wieloletniej przerwie Krośnieński Klub Szachowy „Urania” zorganizował Mistrzostwa Krosna w szachach klasycznych. Uczestników zawodów podzielono na 2 grupy turniejowe: grupę A od II kategorii wzwyż i z rankingiem ELO oraz grupę B do II kategorii włącznie. Rozgrywki toczyły się w świetlicy MOSiR Krosno na stadionie Karpat w dniach 11-18 stycznia 2015 r.

 

Czytaj więcej...

 

linia ozdobna1

 

Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w szachach na 2015 rok

2 styczeń 2015 r.

 

banner01

 

W miejscowości Pstrągowa, niedaleko Czudca, zakończyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w szachach na rok 2015. Turniej rozpoczął się 2 i zakończył 6 stycznia. Do uroczego hoteliku "Siedlisko Janczar" zjechało 18 zawodników, by walczyć o tytuł mistrza.

 

Czytaj więcej...

 

linia ozdobna1

 

IV Podkarpacka Liga Seniorów na rok 2014

7 grudzień 2014 r.

 

banner

 

Zakończyły się rozgrywki IV Podkarpackiej Ligi Seniorów. Turniej rozegrany został w dniach 12 października - 7 grudnia 2014 roku. Udział bierze 24 drużyn z Podkarpacia, podzielonych na dwie grupy. Grupa "A-Rzeszów" i grupa "B-Krosno". Nasza drużyna gra w grupie "B".

Drużyny grupy "B"

 

  1. KKSz Urania Krosno    2. KKSz Urania Krosno II    3. LUKS Burza Rogi 
  4. Stowarzyszenie Nasz Rymanów    5. KS Komunalni Sanok   6. KS Komunalni Sanok II
  7. KS Komunalni Sanok III   8. LKS Orzeł Wysoka   9. S-KKS Przemyśl
10. MKS Polonia II Przemyśl 11. KSz Gambit Przeworsk  12. TSz Bystrovia Bystrowice

 

 

Czytaj więcej...

 

linia ozdobna1

 

Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w szachach błyskawicznych

19 październik 2014 r.

 

banner

 

W niedzielę, 19 października 2014 roku w Przeworsku rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w grze błyskawicznej.

 

Czytaj więcej...

 

linia ozdobna1 

56 Ogólnopolski Turniej Szachowy o "ZŁOTĄ WIEŻĘ" - Finał centralny 2014

13 czerwiec 2014 r.

 

Ośrodek wypoczynkowy "GRAND" w Chotowej, w dniach od 8 do 13 czerwca gości szachistów z całej Polski, którzy walczą już po raz 56 o drużynowe mistrzostwo Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, w turnieju pod nazwą "ZŁOTA WIEŻA". Rozgrywki te mają już kilkudziesięcioletnią tradycję, i rozgrywane są już od 1958 roku. Dryżyny stowarzyszone w LZS z naszego regionu wielokrotnie odnosiły znaczące sukcesy i zwycięstwa. Wspomnieć należy tutaj chociażby zwycięstwa Powiatu Dębickiego w 1962 roku, LZS Spółdzielca Pilzno w 1982 roku, LZS Rolnik Róża w roku 1991, a rok później w 1992 LKS Czarnovia Czarna, w 1998, 2002 i 2005 roku ponownie LZS Rolnik Róża, aby przez kolejne 3 tala od 2010 do 2012 roku zwyciężała drużyna LKSz GCKiP Czarna.

 

Czytaj więcej...

 

linia ozdobna1

 

Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów na rok 2014

7 czerwiec 2014 r.

 

7 czerwca 2014 roku w krośnieńskiej hali sportowej MOSiR, rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów w szachach szybkich. W tym roku do Krosna zjechało 221 młodych szachistów i szachistek, aby walczyć o tytuły najlepszych w województwie, w kategoriach wiekowych od 7 do 17 lat.

Zapowiadała się ciekawa rywalizacja, i też taka była, gdyż do Krosna stawili się wszyscy najlepsi z regionu, łącznie z aktualnymi mistrzami Polski juniorów.

 

Czytaj więcej...

 

linia ozdobna1

 

X Międzynaodowy Turniej Szachowy - Rogi 2014

11 maj 2014 r.

 

Coroczny, majowy turniej szachowy w Rogach to święto szachowe w naszym regionie, a zarazem jeden z najsilniej obsadzonych turniejów na Podkarpaciu w szachach szybkich. W tym roku, 11 maja odbył się już dziesiąty, jubileuszowy turniej, w którym uczestniczyło 82 szachistów z różnych zakątków kraju i z Ukrainy. Największą atrakcją zawodów był udział polskiego arcymistrza szachowego Mirosława GRABARCZYKA z klubu ŻTMS Baszta Żnin (klub grający w polskiej Ekstralidze szachowej), dwóch mistrzów międzynarodowych z Ukrainy, trzech zawodników z tytułem mistrza oraz wielu czołowych zawodników z Podkarpacia.

 

Czytaj więcej...

 

linia ozdobna1

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski - III Liga Szachowa Seniorów

4 maj 2014 r.

 

III Liga Szachowa Seniorów, której organizatorem był Podkarpacki Związek Szachowy, rozegrana została w dniach od 30 kwietnia do 4 maja 2014 roku w miejscowości Pstrągowa niedaleko Czudca. Udział w niej wzięło 10 drużyn z województwa podkarpackiego, walcząc o prestiżowy tytuł mistrza i awans do II ligi szachowej. Walkę podjęły drużyny: LKS Parnas Stara Wieś, TKSz Tarnobrzeg, LKSz GCKiP II Czarna, TSz Skoczek Sędziszów Małopolski, MKS Polonia Przemyśl, RzKSz Rzeszów, RzKSz II Rzeszów, LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne, GKSz Hetman II Pilzno i TG Sokół Mielec.

Turniej grano systemem każdy z każdym na 6 szachownicach, tempem 90 minut na partię plus 90 sekund na posunięcie. Każda drużyna składała się z 5 mężczyzn i 1 kobiety. Sędzią turnieju był sędzia międzynarodowy Pan Marian Bysiewicz.

 

Czytaj więcej...

 

 

Kurier Szachowy

 

Kurier33 34

Kurier szachowy nr 33/34
(październik/listopad 2016)

Statystyka witryny

Użytkowników:
3
Artykułów:
143
Zakładek:
9
Odsłon artykułów:
152039

Statystyki


bottom
top

Zadanie 1

Zadanie1

Posunięcie białych. Remis

Rozwiązanie

 

Zadanie 2

Zadanie2

Posunięcie białych. Remis

Rozwiązanie

 

Co  tydzień  nowe  zadania !

Zadanie 3

Zadanie3

Posunięcie czarnych. Wygrana.

Rozwiązanie

 


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2019 Klub Szachowy Stowarzyszenia "Nasz Rymanów". Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.