Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
top
logo

Ligi drużynowe

Korespondencyjne

plakat2

 

 

 
 

foto17Zakończyły się rozgrywki IV Podkarpackiej Ligi Szachowej Seniorów. Turniej rozegrany został w dniach 12 października - 7 grudnia 2014 roku, podczas 4 zjazdów. Udział wzięło 24 drużyn z Podkarpacia, podzielonych na dwie grupy. Grupa "A-Rzeszów" i grupa "B-Krosno". Nasza drużyna zagrała w grupie "B". Zwycięzca każdej z grup, oraz jedna drużyna z miejsca drugiego, uzyskała awans do III Ligi Podkarpackiej. Drużyny z drugich miejsc rozegrają mecz barażowy o awans. Dwie ostatnie drużyny z każdej grupy spadły do Ligii V. W tym roku zapowiadała się niezwykle emocjonująca walka, z uwagi na bardzo wzmocnione składy większości drużyn. Można było odnieść wrażenie, że niektóre drużyny były tak "mocne", że przewyższały swą "siłą" drużyny obecnie występujące w III Lidze. To przyniosło bardzo wyrównaną i zaciętą rywalizację. Nasza drużyna, Stowarzyszenie Nasz Rymanów zajęła 3 miejsce.

 

 

Drużyny grupy "B"

  1. KKSz Urania Krosno    2. KKSz Urania Krosno II    3. LUKS Burza Rogi 
  4. Stowarzyszenie Nasz Rymanów    5. KS Komunalni Sanok   6. KS Komunalni Sanok II
  7. KS Komunalni Sanok III   8. LKS Orzeł Wysoka   9. S-KKS Przemyśl
10. MKS Polonia II Przemyśl 11. KSz Gambit Przeworsk  12. TSz Bystrovia Bystrowice

 

Serwis turniejowy
Tabela wyników

Runda 1 - 2014.10.12   (Miejsce gry: Krosno; Sanok; Jarosław)

Nr  Drużyna    Wynik  Drużyna
1   KKSz Urania Krosno 4,5 - 0,5   Stowarzyszenie Nasz Rymanów
1      LORENC, Marian 1 - 0      BORCZ, Jerzy
2      MROZOWSKI, Patryk 1 - 0      SZARO, Mariusz
3      DRABEK, Jan 1 - 0      KRUKAR, Jerzy
4      JASZCZUK, Mateusz ½ - ½      DUPLAGA, Zbigniew
5      WINTER, Anna 1 - 0      SZECHYŃSKA, Mariola
2   KKSz Urania Krosno II 2,0 - 3,0   LUKS Burza Rogi
3   KS Komunalni Sanok 3,0 - 2,0   LKS Orzeł Wysoka
4   KS Komunalni Sanok II 1,0 - 4,0   KS Komunalni Sanok III
5   TSz Bystrovia Bystrowice  3,5 - 1,5    S-KKS Przemyśl
6   MKS Polonia II Przemyśl  1,5 - 3,5    KSz Gambit Przeworsk

 

foto1         foto2 
     
 foto3    foto4

 

Szaro, Mariusz (Nasz Rymanów)  -  Mrozowski, Patryk (Urania Krosno)   0 - 1

Komentarz do partii: Piotr Fałatowicz 

 

Runda 2 - 2014.10.12   (Miejsce gry: Krosno; Sanok; Jarosław)

Nr  Drużyna    Wynik  Drużyna
1   LUKS Burza Rogi 2,0 - 3,0   Stowarzyszenie Nasz Rymanów
1      SZELC, Adam 0 - 1       BORCZ, Jerzy
2      BŁAŻEJOWSKI, Bogusław 0 - 1       SZARO, Mariusz
3      SZELC, Andrzej ½ - ½       KRUKAR, Jerzy
4      FRĄCZEK, Jan ½ - ½       FAŁATOWICZ, Piotr
5      CZEKAŃSKA, Barbara 1 - 0       SZECHYŃSKA, Mariola
2   KKSz Urania Krosno 3,5 - 1,5   KKSz Urania Krosno II
3   KS Komunalni Sanok III 3,0 - 2,0   LKS Orzeł Wysoka
4   KS Komunalni Sanok 3,5 - 1,5   KS Komunalni Sanok II
5   TSz Bystrovia Bystrowice  3,0 - 2,0    KSz Gambit Przeworsk
6   S-KKS Przemyśl  2,0 - 3,0    MKS Polonia II Przemyśl

 

Szelc, Adam (Urania II Krosno)  -  Borcz, Jerzy (Nasz Rymanów)   0 - 1

Komentarz do partii: Piotr Fałatowicz

 

Runda 3 - 2014.10.12   (Miejsce gry: Krosno; Sanok; Jarosław)

Nr  Drużyna    Wynik  Drużyna
1   Stowarzyszenie Nasz Rymanów 0,5 - 4,5   KKSz Urania Krosno II
1      BORCZ, Jerzy 0 - 1      SKŁADANOWSKI, Adam
2      SZARO, Mariusz 0 - 1      GUZIK, Kacper
3      DUPLAGA, Zbigniew ½ - ½      GAZDA, Mariusz
4      FAŁATOWICZ, Piotr 0 - 1      KRZYSZTYŃSKA, Anna
5      SZECHYŃSKA, Mariola 0 - 1      ULIASZ, Katarzyna
2   LUKS Burza Rogi 1,0 - 4,0   KKSz Urania Krosno
3   LKS Orzeł Wysoka 4,0 - 1,0   KS Komunalni Sanok II
4   KS Komunalni Sanok III 4,0 - 1,0   KS Komunalni Sanok
5   TSz Bystrovia Bystrowice  4,0 - 1,0    MKS Polonia II Przemyśl
6   KSz Gambit Przeworsk  3,0 - 2,0    S-KKS Przemyśl

 

foto5         foto6 

 

 

Runda 4 - 2014.10.26   (Miejsce gry: Rymanów; Sanok)

Nr  Drużyna    Wynik  Drużyna
1   KKSz Urania Krosno  3,5 - 1,5    MKS Polonia II Przemyśl
2   KS Komunalni Sanok II 1,5 - 3,5   KKSz Urania Krosno II
3   S-KKS Przemyśl 2,0 - 3,0   KS Komunalni Sanok
4   LUKS Burza Rogi  3,0 - 2,0    TSz Bystrovia Bystrowice
5   LKS Orzeł Wysoka 2,0 - 3,0   Stowarzyszenie Nasz Rymanów
1       CYRAN, Hubert 0 - 1       BORCZ, Jerzy
2       SZYLAR, Andrzej 0 - 1       SZARO, Mariusz
3       CYRAN, Eryk ½ - ½       FILAK, Ryszard
4       KLIMCZYŃSKI, Kazimierz ½ - ½       KRUKAR, Jerzy
5       NIEMCZAK, Izabella 1 - 0       HANUS, Teresa
6   KSz Gambit Przeworsk  2,5 - 2,5    KS Komunalni Sanok III

 

foto7         foto8 

 

 

Runda 5 - 2014.10.26   (Miejsce gry: Rymanów; Sanok)

Nr  Drużyna    Wynik  Drużyna
1   KS Komunalni Sanok 1,0 - 4,0   KKSz Urania Krosno
2   MKS Polonia II Przemyśl 3,0 - 2,0   KKSz Urania Krosno II
3   KS Komunalni Sanok II 2,0 - 3,0   S-KKS Przemyśl
4   KS Komunalni Sanok III 1,5 - 3,5   LUKS Burza Rogi
5   Stowarzyszenie Nasz Rymanów 3,5 - 1,5   TSz Bystrovia Bystrowice
1       BORCZ, Jerzy 1 - 0       LACH, Ireneusz
2       SZARO, Mariusz ½ - ½       LACH, Dariusz
3       FILAK, Ryszard 1 - 0       LACH, Mateusz
4       DUPLAGA, Zbigniew 1 - 0       LACH, Tomasz
5       HANUS, Teresa 0 - 1       BURY, Gabriela
6   LKS Orzeł Wysoka  1,0 - 4,0    KSz Gambit Przeworsk

 

foto9          foto10
     
 foto11    foto12

 

 

Runda 6 - 2014.10.26   (Miejsce gry: Rymanów; Sanok)

Nr  Drużyna    Wynik  Drużyna
1   S-KKS Przemyśl 0,5 - 4,5   KKSz Urania Krosno
2   KKSz Urania Krosno II 2,5 - 2,5   KS Komunalni Sanok
3   MKS Polonia II Przemyśl 2,5 - 2,5   KS Komunalni Sanok II
4   Stowarzyszenie Nasz Rymanów 4,0 - 1,0   KS Komunalni Sanok III
1       BORCZ, Jerzy 1 - 0       MATERNIAK, Aleksander
2       SZARO, Mariusz 0 - 1       PAŁACKI, Rafał
3       FILAK, Ryszard 1 - 0       ZAJĄC, Grzegorz
4       DUPLAGA, Zbigniew 1 - 0       ZAJĄC, Jan
5       KRÓLICKA, Gabriela 1 - 0       CZOPOR, Iwona
5   KSz Gambit Przeworsk 4,0 - 1,0   LUKS Burza Rogi
6   TSz Bystrovia Bystrowice  2,5 - 2,5    LKS Orzeł Wysoka

 

foto13         foto14 

 

 

Runda 7 - 2014.11.30   (Miejsce gry: Rymanów)

Nr  Drużyna    Wynik  Drużyna
1   KS Komunalni Sanok III 0,5 - 4,5   KKSz Urania Krosno
2   LKS Orzeł Wysoka 2,0 - 3,0   KKSz Urania Krosno II
3   S-KKS Przemyśl 1,5 - 3,5   LUKS Burza Rogi
4   MKS Polonia II Przemyśl 1,5 - 3,5   Stowarzyszenie Nasz Rymanów
1       LUSIO, Daniel 0 - 1       BORCZ, Jerzy
2       WALCZAK, Konrad 0 - 1       FILAK, Areniusz
3       MALEWSKI, Jarosław ½ - ½       SZARO, Mariusz
4       KUZIO, Jerzy 0 - 1       FILAK, Ryszard
5       LIGĘZA, Aleksandra 1 - 0       HANUS, Teresa
5   KSz Gambit Przeworsk 3,5 - 1,5   KS Komunalni Sanok
6   KS Komunalni Sanok II 2,5 - 2,5   TSz Bystrovia Bystrowice

 

 foto20        foto19 
     
foto15
foto16

 

 

Runda 8 - 2014.11.30   (Miejsce gry: Rymanów)

Nr  Drużyna    Wynik  Drużyna
1   KKSz Urania Krosno 4,5 - 0,5   LKS Orzeł Wysoka
2   KKSz Urania Krosno II 2,5 - 2,5   KS Komunalni Sanok III
3   LUKS Burza Rogi 4,0 - 1,0   MKS Polonia II Przemyśl
4   Stowarzyszenie Nasz Rymanów 3,0 - 2,0   S-KKS Przemyśl
1       BORCZ, Jerzy ½ - ½       JANZER, Hubert
2       FILAK, Areniusz 1 - 0       KARASIŃSKI, Maciej
3       SZARO, Mariusz ½ - ½       KOMAROW, Dmitry
4       FILAK, Ryszard 1 - 0       ŚWISZCZ, Maciej
5       HANUS, Teresa 0 - 1       MACIOŁEK, Kamila
5   KS Komunalni Sanok 1,5 - 3,5   TSz Bystrovia Bystrowice
6   KS Komunalni Sanok II 1,0 - 4,0   KSz Gambit Przeworsk

 

foto21         foto22 

 

 

Runda 9 - 2014.11.30   (Miejsce gry: Rymanów)

Nr  Drużyna    Wynik  Drużyna
1   KSz Gambit Przeworsk 0,5 - 4,5   KKSz Urania Krosno
2   KKSz Urania Krosno II 2,5 - 2,5   S-KKS Przemyśl
3   LUKS Burza Rogi 4,0 - 1,0   LKS Orzeł Wysoka
4   KS Komunalni Sanok 4,0 - 1,0   MKS Polonia II Przemyśl
5   KS Komunalni Sanok II 4,0 - 1,0   Stowarzyszenie Nasz Rymanów
1       LISZNIAŃSKI, Artur 1 - 0       FILAK, Areniusz
2       MATERNIAK, Marek 1 - 0       SZARO, Mariusz
3       KOSTELNIUK, Paweł 1 - 0       FILAK, Ryszard
4       BARAN, Michał 0 - 1       DUPLAGA, Zbigniew
5       ADAMSKA, Sabina + / -      -
6   TSz Bystrovia Bystrowice 3,0 - 2,0   KS Komunalni Sanok III

 

Runda 10 - 2014.12.07   (Miejsce gry: Krosno)

Nr  Drużyna    Wynik  Drużyna
1   KKSz Urania Krosno 3,5 - 1,5   TSz Bystrovia Bystrowice
2   KKSz Urania Krosno II 2,5 - 2,5   KSz Gambit Przeworsk
3   LUKS Burza Rogi 3,5 - 1,5   KS Komunalni Sanok II
4   Stowarzyszenie Nasz Rymanów 3,0 - 2,0   KS Komunalni Sanok
1       BORCZ, Jerzy 1 - 0       GOŁKOWSKI, Marian
2       FILAK, Areniusz 1 - 0       MARUT, Leszek
3       SZARO, Mariusz 1 - 0       DOBRZAŃSKI, Krzysztof
4       FILAK, Ryszard 0 - 1       MARUT, Maciej
5       HANUS, Teresa 0 - 1       MARUT, Anna
5   S-KKS Przemyśl 3,0 - 2,0   KS Komunalni Sanok III
6   MKS Polonia II Przemyśl 3,5 - 1,5   LKS Orzeł Wysoka

 

foto23         foto25 
     
foto24   sedzia

 

Marut, Leszek (Komunalni Sanok)  -  Filak, Areniusz (Nasz Rymanów)   0 - 1

Komentarz do partii: Piotr Fałatowicz 

 

Szaro, Mariusz (Nasz Rymanów)  -  Dobrzański, Krzysztof (Komunalni Sanok)   1 - 0

Komentarz do partii: Piotr Fałatowicz 

 

Runda 11 - 2014.12.07   (Miejsce gry: Krosno)

Nr  Drużyna    Wynik  Drużyna
1   KKSz Urania Krosno 3,5 - 1,5   KS Komunalni Sanok II
2   KKSz Urania Krosno II 2,0 - 3,0   TSz Bystrovia Bystrowice
3   KS Komunalni Sanok 3,5 - 1,5   LUKS Burza Rogi
4   Stowarzyszenie Nasz Rymanów 2,5 - 2,5   KSz Gambit Przeworsk
1       BORCZ, Jerzy 1 - 0       KUZIEMKO, Konrad
2       FILAK, Areniusz 0 - 1       KOJDER, Tomasz
3       SZARO, Mariusz 1 - 0       KISZKA, Arkadiusz
4       DUPLAGA, Zbigniew ½ - ½       DŹWERZYŃKI, Bartosz
5       - - / +       BAR, Marta
5   KS Komunalni Sanok III 1,0 - 4,0   MKS Polonia II Przemyśl
6   LKS Orzeł Wysoka 2,5 - 2,5   S-KKS Przemyśl

 

foto18    foto17 
     
dyplom    

 

 

Tabela turniejowa

    NrNazwa drużyny123456789101112Pkt. meczowe
1   KKSz Urania Krosno   3,5 4,0 4,5 4,0  3,5 4,5 4,5 4,5  3,5  4,5 3,5 22.0
2   KKSz Urania II Krosno 1,5   2,0 4,5 2,5 3,5  2,5 3,0 2,5 2,0  2,5 2,0  10.0
3   LUKS BURZA Rogi 1,0 3,0   2,0 1,5  3,5  3,5  4,0 3,5 4,0  1,0  3,0  14.0
4   Stowarzyszenie Nasz Rymanów 0,5 0,5 3,0   3,0 1,0 4,0 3,0 3,0 3,5  2,5 3,5 15.0
5   KS Komunalni Sanok 1,0  2,5  3,5 2,0    3,5 1,0 3,0 3,0  4,0 1,5  1,5  11.0
6   KS Komunalni Sanok II 1,5 1,5  1,5  4,0 1,5   1,0 1,0 2,0  2,5  1,0 2,5  4.0
7   KS Komunalni Sanok III 0,5 2,5  1,5  1,0 4,0 4,0   3,0 2,0 2,5  2,5  2,0 8.0
8   LKS Orzeł Wysoka 0,5 2,0 1,0 2,0 2,0 4,0 2,0   2,5  1,5  1,0 2,5  4.0
9   S-KKS Przemyśl 0,5  2,5  1,5 2,0  2,0  3,0  3,0  2,5    2,0 2,0 1,5 6.0
10   MKS Polonia II Przemyśl 1,5  3,0  1,0 1,5  1,0  2,5  4,0  3,5  3,0   1,5 1,0 9.0
11   KSz Gambit Przeworsk 0,5 2,5 4,0  2,5  3,5 4,0  2,5  4,0 3,0 3,5   2,0 15.0
12   TSz Bystrovia Bystrowice 1,5 3,0  2,0  1,5  3,5 2,5  3,0  2,5  3,5 4,0 3,0   14.0

 

 

Tabela końcowa (według miejsc)

   M-ceNr Nazwa drużynyRankingPkt. meczowePkt. małevs+
1 1   KKSz Urania Krosno 1943 22.0 44,5 4;2;3;10;5;9;7;8;11;12;6;
2 11   KSz Gambit Przeworsk 1637 15.0 32,0 10;9;8;3;5;6;
3 4   Stowarzyszenie Nasz Rymanów 1865 15,0 27,5 3;8;12;7;10;9;5;
4 3   LUKS BURZA Rogi 1819 14,0 30,0 2;12;7;9;10;8;6;
5 12   TSz Bystrovia Bystrowice 1711 14.0 30,0 9;11;10;5;7;2;
6 5   KS Komunalni Sanok 1753 11,0 26,5 8;6;9;10;3;
7 2   KKSz Urania Krosno II  1632  10.0 28,5 4;6;8;
8 10   MKS Polonia II Przemyśl 1775 9,0 23,5 9;2;8;7;
9 7   KS Komunalni Sanok III 1638 8.0 24,0 6;8;5;
10 9   S-KKS Przemyśl 1791 6,0 22,5 6;7;
11 8   LKS Orzeł Wysoka  1682  4.0 21,0 6;
12 6   KS Komunalni Sanok II  1641  4.0 20,0 4;

Kurier Szachowy

 

Kurier33 34

Kurier szachowy nr 33/34
(październik/listopad 2016)

Statystyka witryny

Użytkowników:
3
Artykułów:
143
Zakładek:
9
Odsłon artykułów:
152030

Statystyki


bottom
top

Zadanie 1

Zadanie1

Posunięcie białych. Remis

Rozwiązanie

 

Zadanie 2

Zadanie2

Posunięcie białych. Remis

Rozwiązanie

 

Co  tydzień  nowe  zadania !

Zadanie 3

Zadanie3

Posunięcie czarnych. Wygrana.

Rozwiązanie

 


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2019 Klub Szachowy Stowarzyszenia "Nasz Rymanów". Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.