Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
top
logo

Ligi drużynowe

Korespondencyjne

plakat2

 

 

 
 

HaleckiZakończył się I Międzynarodowy Festiwal Szachowy o "Puchar Bieszczadów". Turniej rozegrany został w ośrodku WDW Rewita Solina w dniach 19 - 29 sierpnia 2015 roku.

Organizatorem festiwalu był Uczniowski Klub Sportowy przy SP 1 w Brzozowie. Dyrektorem Festiwalu był Pan Wojciech Kozubal, a sędzią głównym Pan Kazimierz Kozubal. Festiwal podzielony był na dwie grupy turniejowe, A i B. W grupie A grali zawodnicy z rankingiem FIDE powyżej 1600, a w grupie B z rankingiem FIDE do 1599 i bez rankingu.

W turnieju grali taż zawodnicy z naszego klubu szachowego: Grzegorz HALECKI, Ryszard FILAK, Piotr FAŁATOWICZ.

 

 

Serwis turniejowy - grupa A
Serwis turniejowy - grupa B

Tabela wyników - grupa A
Tabela wyników - grupa B

 

 

 

WP 20150827 014   WP 20150823 018   WP 20150823 004
         
WP 20150823 007   WP 20150827 020   WP 20150829 024

 

 

Runda 1 - 2015.08.20

Grupa A

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Gierulski, Kamil 1 - 0  Hasiński, Krystian
2  Filak, Ryszard ½ - ½  Chmiel, Marcin
3  Zowada, Kazimierz 1 - 0  Uściński, Michał
4  Feliksiński, Tadeusz 0 - 1  Jelonek, Michał
5  Fukowski, Paweł 1 - 0  Kretowicz, Piotr
6  Muc, Zbigniew 0 - 1  Żarnowski, Krzysztof
7  Gorczyca, Dominika 1 - 0  Płaneta, Wojciech
8  Świder, Paweł 1 - 0  Sołek, Zenon
9  Uściński, Marek ½ - ½  Knap, Jerzy
   Bąk, Stanisław Pauza  

 

Grupa B

Lp. Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Fałatowicz, Piotr ½ - ½  Kozłowski, Andrzej
2  Kukułka, Dominik 0 - 1  Halecki, Grzegorz
3  Stanowska, Julia 0 - 1  Ruttar, Łukasz
4  Sarnecki, Rafał 1 - 0  Zamojski, Wojciech
5  Giefert, Sara 0 - 1  Ząbroń, Maksym
6  Stanowski, Adam ½ - ½  Sarnecki, Stefan

 

 

WP 20150823 028   WP 20150823 036   WP 20150824 001
         
WP 20150824 008   WP 20150824 011   WP 20150824 012

 

 

Runda 2 - 2015.08.21

Grupa A

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Żarnowski, Krzysztof 0 - 1  Gierulski, Kamil
2  Gorczyca, Dominika 0 - 1  Zowada, Kazimierz
3  Jelonek, Michał 1 - 0  Świder, Paweł
4  Bąk, Stanisław ½ - ½  Fukowski, Paweł
5  Chmiel, Marcin 1 - 0  Uściński, Marek
6  Knap, Jerzy ½ - ½  Filak, Ryszard
7  Sołek, Zenon 1 - 0  Feliksiński, Tadeusz
8  Hasiński, Krystian 1 - 0  Kretowicz, Piotr
9  Uściński, Michał 1 - 0  Muc, Zbigniew
   Płaneta, Wojciech Pauza  

 

Grupa B

Lp. Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Ruttar, Łukasz 0 - 1  Ząbroń, Maksym
2  Halecki, Grzegorz 1 - 0  Sarnecki, Rafał
3  Kozłowski, Andrzej 1 - 0  Stanowski, Adam
4  Sarnecki, Stefan 0 - 1  Fałatowicz, Piotr
5  Zamojski, Wojciech 0 - 1  Kukułka, Dominik
6  Giefert, Sara 0 - 1  Stanowska, Julia

 

WP 20150824 015   WP 20150829 001   WP 20150829 002
         
WP 20150829 004   WP 20150829 013   WP 20150829 016

 

 

Runda 3 - 2015.08.22

Grupa A

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Gierulski, Kamil ½ - ½  Jelonek, Michał
2  Zowada, Kazimierz 1 - 0  Bąk, Stanisław
3  Fukowski, Paweł 0 - 1  Chmiel, Marcin
4  Filak, Ryszard 0 - 1  Żarnowski, Krzysztof
5  Świder, Paweł 0 - 1  Gorczyca, Dominika
6  Płaneta, Wojciech ½ - ½  Sołek, Zenon
7  Knap, Jerzy 0 - 1  Hasiński, Krystian
8  Uściński, Marek 0 - 1  Uściński, Michał
9  Kretowicz, Piotr 1 - 0  Feliksiński, Tadeusz
   Muc, Zbigniew Pauza  

 

Grupa B

Lp. Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Ząbroń, Maksym 0 - 1  Halecki, Grzegorz
2  Kukułka, Dominik 0 - 1  Kozłowski, Andrzej
3  Fałatowicz, Piotr 1 - 0  Ruttar, Łukasz
4  Sarnecki, Rafał 1 - 0  Stanowska, Julia
5  Stanowski, Adam 1 - 0  Zamojski, Wojciech
6  Sarnecki, Stefan ½ - ½  Giefert, Sara

 

 

 

 

 


 

 

Turniej Blitza - 2015.08.23

W dniu wolnym, rozegrany został turniej blitzowy, w którym zwyciężył Marcin CHMIEL z Myślenic.

Tabela końcowa Blitza

M-ce Nr Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub Pkt. MBch. Bch.
1 2 I++ Chmiel, Marcin B 2089 2100 Myślenice 8.0 34.00 43.00
2 4 k Gierulski, Kamil B 2036 2200 RzKSz Rzeszów 7.0 33.50 44.00
3 7 I++ Żarnowski, Krzysztof B 1853 2100 GKSz Kornuty Gorlice 6.5 35.50 45.50
4 1 I++ Jelonek, Michał B 2112 2100 KS DORS Ruda Śląska 6.0 31.50 41.50
5 6 k Gorczyca, Dominika B 1875 2000 KS DORS Ruda Śląska 5.0 32.00 42.00
6 3 k Zowada, Kazimierz B 2058 2200 MCKiS Jaworzno 5.0 31.00 41.00
7 12 II Ruttar, Łukasz B 1448 1800 GKSz Kornuty Gorlice 4.5 32.50 42.50
8 5 I+ Hasiński, Krystian B 1973 2100 TS Kuźnia Rybnik 4.0 30.50 40.50
9 14 I Bąk, Stanisław 0 2000 UKS SP 1 Brzozów 4.0 27.50 36.00
10 13 II Świder, Paweł B 1429 1800 GKSz Kornuty Gorlice 3.5 27.00 36.00
11 10 II+ Płaneta, Wojciech B 1614 1900 Klub Szachowy Kana Tarnów 3.0 33.00 43.00
12 11 III Kukułka, Dominik 1478 1600 Klub Szachowy Kana Tarnów 2.5 27.00 36.00
13 8 I Uściński, Michał 1764 2000 ULKS Niwka Łomazy 2.0 30.00 38.50
14 9 I Feliksinski, Tadeusz B 1619 2000 PTC Pabianice 2.0 27.50 37.50

 

 

WP 20150823 053   WP 20150823 035   WP 20150823 040
         
WP 20150823 041   WP 20150823 044   WP 20150824 003

 


 

 

Runda 4 - 2015.08.24

Grupa A

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Jelonek, Michał 0 - 1  Zowada, Kazimierz
2  Chmiel, Marcin ½ - ½  Gierulski, Kamil
3  Żarnowski, Krzysztof 1 - 0  Hasiński, Krystian
4  Uściński, Michał 1 - 0  Gorczyca, Dominika
5  Sołek, Zenon  ½ - ½  Fukowski, Paweł
6  Bąk, Stanisław  ½ - ½  Płaneta, Wojciech
7  Muc, Zbigniew 1 - 0  Filak, Ryszard
8  Kretowicz, Piotr  ½ - ½  Knap, Jerzy
9  Uściński, Marek

 ½ - ½

 Świder, Paweł
   Feliksiński, Tadeusz Pauza  

 

Grupa B

Lp. Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Halecki, Grzegorz ½ - ½  Fałatowicz, Piotr
2  Kozłowski, Andrzej 1 - 0  Sarnecki, Rafał
3  Ząbroń, Maksym 1 - 0  Stanowski, Adam
4  Stanowska, Julia 0 - 1  Kukułka, Dominik
5  Ruttar, Łukasz 1 - 0  Sarnecki, Stefan
6  Zamojski, Wojciech ½ - ½  Giefert, Sara

 

WP 20150824 022

  WP 20150824 023   WP 20150827 001
         
WP 20150827 003   WP 20150827 007   WP 20150827 005
   
WP 20150827 006   WP 20150827 008   WP 20150827 009

 

 

Runda 5 - 2015.08.25

Grupa A

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Zowada, Kazimierz 0 - 1  Chmiel, Marcin
2  Gierulski, Kamil 0 - 1  Uściński, Michał
3  Jelonek, Michał 0 - 1  Żarnowski, Krzysztof
4  Fukowski, Paweł 1 - 0  Muc, Zbigniew
5  Gorczyca, Dominika 1 - 0  Bąk, Stanisław
6  Hasiński, Krystian 1 - 0  Sołek, Zenon
7  Płaneta, Wojciech 0 - 1  Kretowicz, Piotr
8  Świder, Paweł ½ - ½  Knap, Jerzy
9  Feliksiński, Tadeusz 0 - 1  Uściński, Marek
   Filak, Ryszard Pauza  

 

Grupa B

Lp. Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Halecki, Grzegorz ½ - ½  Kozłowski, Andrzej
2  Fałatowicz, Piotr 0 - 1  Ząbroń, Maksym
3  Kukułka, Dominik ½ - ½  Ruttar, Łukasz
4  Sarnecki, Rafał 0 - 1  Sarnecki, Stefan
5  Giefert, Sara 0 - 1  Stanowski, Adam
6  Stanowska, Julia 0 - 1  Zamojski, Wojciech

 

 

Runda 6 - 2015.08.26

Grupa A

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Chmiel, Marcin 1 - 0  Uściński, Michał
2  Żarnowski, Krzysztof 1 - 0  Zowada, Kazimierz
3  Gorczyca, Dominika 0 - 1  Gierulski, Kamil
4  Hasiński, Krystian 1 - 0  Fukowski, Paweł
5  Kretowicz, Piotr 1 - 0  Jelonek, Michał
6  Sołek, Zenon 1 - 0  Uściński, Marek
7  Filak, Ryszard 1 - 0  Płaneta, Wojciech
8  Muc, Zbigniew 0 - 1  Świder, Paweł
9  Bąk, Stanisław 1 - 0  Feliksiński, Tadeusz
   Knap, Jerzy Pauza  

 

Grupa B

Lp. Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Kozłowski, Andrzej 1 - 0  Ząbroń, Maksym
2  Ruttar, Łukasz ½ - ½  Halecki, Grzegorz
3  Kukułka, Dominik ½ - ½  Fałatowicz, Piotr
4  Stanowski, Adam 1 - 0  Stanowska, Julia
5  Sarnecki, Stefan 0 - 1  Zamojski, Wojciech
6  Giefert, Sara ½ - ½  Sarnecki, Rafał

 

WP 20150826 001   WP 20150824 020   WP 20150826 002

 

 

Runda 7 - 2015.08.27

Grupa A

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Żarnowski, Krzysztof ½ - ½  Chmiel, Marcin
2  Gierulski, Kamil 1 - 0  Zowada, Kazimierz
3  Uściński, Michał ½ - ½  Hasiński, Krystian
4  Kretowicz, Piotr 1 - 0  Gorczyca, Dominika
5  Fukowski, Paweł 0 - 1  Filak, Ryszard
6  Knap, Jerzy 0 - 1  Sołek, Zenon
7  Świder, Paweł ½ - ½  Bąk, Stanisław
8  Jelonek, Michał 1 - 0  Muc, Zbigniew
9  Feliksiński, Tadeusz ½ - ½  Płaneta, Wojciech
   Uściński, Marek Pauza  

 

Grupa B

Lp. Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Ruttar, Łukasz 1 - 0  Kozłowski, Andrzej
2  Zamojski, Wojciech 0 - 1  Halecki, Grzegorz
3  Ząbroń, Maksym 1 - 0  Kukułka, Dominik
4  Sarnecki, Rafał 1 - 0  Stanowski, Adam
5  Fałatowicz, Piotr 1 - 0  Giefert, Sara
6  Stanowska, Julia ½ - ½  Sarnecki, Stefan 

 

 

Runda 8 - 2015.08.28

Grupa A

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Chmiel, Marcin 0 - 1  Hasiński, Krystian
2  Uściński, Michał ½ - ½  Żarnowski, Krzysztof
3  Gierulski, Kamil 1 - 0  Kretowicz, Piotr
4  Zowada, Kazimierz ½ - ½  Sołek, Zenon
5  Filak, Ryszard ½ - ½  Świder, Paweł
6  Bąk, Stanisław 0 - 1  Jelonek, Michał
7  Uściński, Marek 0 - 1  Fukowski, Paweł
8  Płaneta, Wojciech 1 - 0  Knap, Jerzy
9  Muc, Zbigniew 0 - 1  Feliksiński, Tadeusz
   Gorczyca, Dominika Pauza  

 

Grupa B

Lp. Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Halecki, Grzegorz 1 - 0  Stanowski, Adam
2  Ząbroń, Maksym 1 - 0  Sarnecki, Rafał
3  Sarnecki, Stefan  0 - 1  Kozłowski, Andrzej
4  Fałatowicz, Piotr 1 - 0  Stanowska, Julia
5  Zamojski, Wojciech 0 - 1  Ruttar, Łukasz
6  Giefert, Sara 0 - 1  Kukułka, Dominik

 

WP 20150827 012

 

WP 20150827 017

 

WP 20150827 019

         

WP 20150827 021

 

WP 20150827 022

 

WP 20150827 023

 

 

Runda 9 - 2015.08.29

Grupa A

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Sołek, Zenon 1 - 0  Gierulski, Kamil
2  Żarnowski, Krzysztof 1 - 0  Kretowicz, Piotr
3  Jelonek, Michał 1 - 0  Chmiel, Marcin
4  Hasiński, Krystian 1 - 0  Zowada, Kazimierz
5  Filak, Ryszard ½ - ½  Uściński, Michał
6  Fukowski, Paweł 1 - 0  Gorczyca, Dominika
7  Płaneta, Wojciech 1 - 0  Uściński, Marek
8  Muc, Zbigniew 1 - 0  Bąk, Stanisław
9  Knap, Jerzy  1 - 0  Feliksiński, Tadeusz
   Świder, Paweł Pauza  

 

Grupa B

Lp. Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Halecki, Grzegorz 1 - 0  Sarnecki, Stefan 
2  Kozłowski, Andrzej 1 - 0  Zamojski, Wojciech
3  Stanowska, Julia 0 - 1  Ząbroń, Maksym
4  Stanowski, Adam 0 - 1  Fałatowicz, Piotr
5  Ruttar, Łukasz 1 - 0  Giefert, Sara
6  Kukułka, Dominik 1 - 0  Sarnecki, Rafał

 

 

Tabela końcowa turnieju A
M-ce Zawodnik Klub Pkt. MBch
1  Żarnowski, Krzysztof  GKSz Kornuty Gorlice  7 36.00
2  Hasiński, Krystian  TS Kuźnia Rybnik  36.50
3  Gierulski, Kamil  RzKSz Rzeszów 6 37.50
4  Chmiel, Marcin  Myślenice  37.50
5  Uściński, Michał  ULKS Niwka Łomazy  33.00
6  Jelonek, Michał  KS DORS Ruda Śląska 30.50
7  Sołek, Zenon  Katowice  30.00
8  Filak, Ryszard  Stowarzyszenie Nasz Rymanów 5 31.00
9  Fukowski, Paweł  MTS Kwidzyn 5 29.00
10  Świder, Paweł  GKSz Kornuty Gorlice 5 26.50
11  Zowada, Kazimierz  MCKiS Jaworzno 38.00
12  Kretowicz, Piotr  GKSz Kornuty Gorlice 34.00
13  Płaneta, Wojciech  Klub Szachowy Kana Tarnów 25.00
14  Gorczyca, Dominika  KS DORS Ruda Śląska 4 31.50
15  Knap, Jerzy   KS AZS Politechnika Wrocław 4 29.00
16  Bąk, Stanisław  UKS SP 1 Brzozów 28.00
17  Muc, Zbigniew  UKS 21 Podlesie 3 31.00
18  Uściński, Marek  ULKS Niwka Łomazy 3 31.00
19  Feliksiński, Tadeusz  PTC Pabianice 25.50

 

 

WP 20150829 047   WP 20150829 043   WP 20150829 041
         
WP 20150829 037   WP 20150829 051   WP 20150829 054
         
    WP 20150829 057    

 

 

 

Tabela końcowa turnieju B
M-ce Zawodnik Klub Pkt. MBch
1  Halecki, Grzegorz  Stowarzyszenie Nasz Rymanów 34.00
2  Kozłowski, Andrzej  Białystok 7 34.00
3  Ząbroń, Maksym  UKS SP1 Jedynka Tychy 7 33.00
4  Fałatowicz, Piotr  Stowarzyszenie Nasz Rymanów 32.50
5  Ruttar, Łukasz  GKSz Kornuty Gorlice 6 32.00
6  Kukułka, Dominik  Klub Szachowy Kana Tarnów 5 34.00
7  Stanowski, Adam  Włocławek 30.50
8  Sarnecki, Rafał  Warszawa 29.00
9  Sarnecki, Stefan   Warszawa 30.50
10  Zamojski, Wojciech  LKS SANOVIA LESKO 29.00
11  Stanowska, Julia  BKS Chemik Bydgoszcz 29.50
12  Giefert, Sara  Lesko 29.50

 

 

WP 20150829 031   WP 20150829 032   WP 20150829 029
         
WP 20150829 026   WP 20150829 034   WP 20150829 035

 

 

 

Kurier Szachowy

 

Kurier33 34

Kurier szachowy nr 33/34
(październik/listopad 2016)

Statystyka witryny

Użytkowników:
3
Artykułów:
143
Zakładek:
9
Odsłon artykułów:
152054

Statystyki


bottom
top

Zadanie 1

Zadanie1

Posunięcie białych. Remis

Rozwiązanie

 

Zadanie 2

Zadanie2

Posunięcie białych. Remis

Rozwiązanie

 

Co  tydzień  nowe  zadania !

Zadanie 3

Zadanie3

Posunięcie czarnych. Wygrana.

Rozwiązanie

 


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2019 Klub Szachowy Stowarzyszenia "Nasz Rymanów". Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.